fbpx

Valmistu kevadpuhastuseks! Saa teada kuidas puhastada oma mänge

Valmistu kevadpuhastuseks! Saa teada kuidas puhastada oma mänge

Aeg asuda tegutsema! Kas oled valmis kevadpuhastuseks? Sel aastal ära unusta värskendada oma mänguasju ja mänge.

Miks ma peaks oma mänge puhastama?

Pole midagi toredamat kui su mängud näevad välja nagu uued! Lüües aeg-ajalt oma mänge läikama hoiad need ilusad ja säravad! Aeg-ajalt mänge pestes on sul hea võimalus kontrollida kas mängud on komplektsed ja hooldades saad pikendada mõnede puidust mänguasjade eluiga. Mõnikord soovid mägne puhastada hügieenilistel eesmärkidel. Kui kellelgi perest on näiteks külmetushaigus, võid soovida peale tema mängimist mänge puhastada bakteritest.

Millal ma peaksin puhastama plastmassist mänge?

Puhastamise sagedus sõltub sellest kui sageli mänge mängitakse. Mängud mida mängitakse rohkem, vajavad sagedamini kerget loputust. Kui laps on haige, soovitame desinfitseerida mänge, et tappa mikroobe. Üldreegel: kui mängid plastmassist mängudega igapäevaselt, võid soovida neid puhastada iganädalaselt. Beebide ja mudilaste mänguasjad vajavad veidi rohkem tähelepanu (kuna neile meeldib panna mänguasju suhu). Nende mänguasju soovitame puhastada iga kahe päeva tagant, kui mänguasi on igapäevases kasutuses. Mänguasju pole vaja desifitseerida (välja arvatud juhul kui mängija on haige).

Kuidas puhastada puidust või papist mänge?

Puidul on antibakteriaalne omadus. Tavaliselt on puitu vaja puhastada siis kui keegi ajab sellele toitu või on kleepuvate kätega mänginud. Esmalt püüa puhastada kuiva rätiga, et eemeldada suuremad jäljed. Kui se ei tööta, siis kasuta beebide salvrätte või niisket riiet, et puhastada puidust või papist arendavaid mänge. Ära unusta neid kuivatada ja ära kasuta liiga palju vett. Puidust mängud on näiteks Jänkupeitus, Camelot Jr., Päev & öö ja Lossiloogika.

Kuidas puhastada oma plastikust SmartGamesi mänge?

Plastmassist SmartGamsei mängu osade puhastamiseks võta niisked salvrätid või beebisalvrätid. Samuti võid kasutada puhast riidetükki või paberrätti ja kasta see seebivette. Vedel kätepesuseep sobib selleks suurepäraselt. Vääna riidetükk välja ja veendu, et see poleks liiga märg, vaid veidi niiske. Pühi kõik plastikust osad üle selle lapiga. Kui see on tehtud, siis võta uus lapp, tee vees märjaks ja käik kõik detailed uuesti üle, et puhastada mäng seebist. Jäta osad õhu kätte kuivama enne kui need ära paned. Ära pane ma SmartGamesi mänge nõudepesumasinasse! Mängud, mida saad lapiga sellisel viisil puhastada on IQ-mängud, Punamütsike, Koeraga jalutamas ja teised sarnased.

Said inspiratsiooni? Asu võitlusesse mustusega!

Loo autor: SmartGames

Jaga seda postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga