fbpx

Lauamängud on palju enamat kui lihtsalt tore meelelahutus, see on stressi maandav tegevus

Lauamängud on palju enamat kui lihtsalt tore meelelahutus, see on stressi maandav tegevus

Lauamängud on olnud kasutusel sajandeid ja on olnud meelelahutuse ja suhtlemise vahend juba ammusest ajast. Kuid kas teadsid, et lauamängude mängimine võib olla ka suurepärane viis stressi vähendamiseks? Jah, sa lugesid õigesti! Lauamängud võivad toimida stressimaandajana ja tõhusa vahendina pärast pikka päeva lõõgastumiseks.

Sõprade või perega maha istumises ja lauamängu sukeldumises on midagi erilist, olgu see siis klassikaline ühe mängijaga mäng Pingviinid jääl või mitme mängijaga mäng nagu Pingviinide kogunemine või Kavalad konnad. Lauamängud pakuvad lõbusat ja kaasahaaravat viisi teistega ühenduse loomiseks ning ainuüksi see sotsiaalne aspekt võib aidata stressitaset vähendada. Niisiis, võta oma tihedast ajakavast veidi aega ja mängi oma lähedastega lauamängu.

Lauamängude mängimine aitab parandada ka kognitiivseid oskusi, nagu probleemide lahendamine, otsuste tegemine ja kriitiline mõtlemine. Selliste tegevustega tegelemine hoiab sinu meele mõneks tunniks stressist eemal ja saad täielikult keskenduda mängule, selle reeglitele ja strateegiatele. Veelgi enam, kui mängid selliseid mänge nagu Geeniuse ruut või Kuubi duell, stimuleerid mitte ainult oma aju, vaid soodustad ka tervisliku konkurentsi tunnet, mis omakorda vähendab stressitaset.

Lisaks aitab lauamängude mängimine sul mõneks ajaks reaalsusest põgeneda. See annab võimaluse jätta maha igapäevased toimetused ja sukelduda erinevate reeglite ja olukordade maailma. See on eriti kasulik, kui sul on tegemist eriti stressirohke olukorraga, nagu töö või isiklikud probleemid, kuna see annab sinu meelele väga vajaliku pausi.

Kokkuvõtteks võib öelda, et lauamängude mängimine on lihtne, kuid suurepärane viis stressi vähendamiseks. Selle lihtsus seisneb selles, et igaüks saab sellega hakkama, olenemata vanusest või asjatundlikkuse tasemest. Lauamängude mängimine võib olla lõbus tegevus, mis mitte ainult ei paranda sotsiaalset sidet, vaid millel on ka mitmeid eeliseid stressitaseme vähendamisel. Niisiis, järgmine kord, kui tunned end ülekoormatuna või stressis, proovi mängida lauamängu ja vaata, kuidas sinu mured vähenevad.

Mis on sinu lemmiklauamäng? Anna kommnetaarides teada 👇

Loo autor: SmartGames

Jaga seda postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga