fbpx

Mängu mehaanika SmartGamesi mängude taga

Mängu mehaanika SmartGamesi mängude taga

Nuputamise mängudega on palju mõtlemist! Mitte ainult mängides vaid ka mänge välja töötades! Kas teadsid, et SmartGamesi mänge tehes või disainides on kasutatud alati ühte viiest nuputamise mehaanikast. Kas oskad ära arvata milline mäng on millise mehaanika taga?

Paigutamise mängud

Meile meeldib hea paigutamise ülesanne! Paigutamise mängud on 2D või 3D nuputamismängud, kus kõik mängu detailid tuleb paigutada mängualusele. Tavaliselt on juba mõne detaili asukoht ette antud ja kõik ülejäänud detailid tuleb samuti paigutada mängualusele. Lahendama asudes sa veel ei tea, milline on lõpplahendus. Sellistel nuputamisülesannetel on mitu erinevat raskustaset, sõltuvalt mängulaua kujust, detailide tüübist ja algpaigutusest. Mõned toredad näited paigutamise mängudest on IQ-Armastus, IQ Puzzler PRO ja Kuubi duell.

Kindlas järjekorras liigutuste mõisatus

Järjestikku detailide liigutamise mõistatuse eesmärk on tuua mängudetail ühest kohast teise. Kõlab lihtsalt, kuid seda tuleb teha kindlas järjekorras, et tuua soovitud mängudetail õigele positsioonile. Liigutused peavad oleme õiges järjekorras, sest muidu on võimatu lõpplahenduseni jõuda. Sellised mängud on näiteks Grisli käigud, Anti-Viirus, Oravate pähkliralli ja Hüppa sisse!

Ühendamise mõistatus

Hea näide on Templite ühendus, Punamütsike ja Cmelot Jr. Nendes mängudes tuleb üksteisega ühenda kaks või rohkem puntki. Sellistes mängudes ei ole vaja alati kasutada kõiki mängudetaile aga need detailid mida kasutad tuleb ühendada üksteisega.

Loogika ja välistamine

Sellistes mängudes, kus loogika ja välistamine on mängu põhimehaanikaks, on oluline tähtsus mänguõpetusel ja reeglitel. Juhend määrab ära kuhu paigutada detailid ja tingimused, millele tuleb vastata, et ülesanne edukalt lahendada. See mänguloogika erineb sobitamise mängude omast, kus ainus piirang on detaili kuju. Suurepärased näited on Teemanti jaht ja Lumivalgeke. Sõltuvalt ülesandest mängus Piraatide risttuli sa tohid või ei tohi suunata kahureid vastase laevadele, et lahendada ülesanne.

Sobitamise ülesanded

Sobitamise ülesannetes tuleb luua pilt või olukord. See tähendab, et sa tead milline lõpptulemus peab välja nägema ja nüüd tuleb nuputada kuidas selle lahenduseni olemasolevate detailidega jõuda. Värvikood, Peitusemäng loomaias ja Jänkupeitus on sellise loogikaga mängud. Näiteks mängus Värvikood pead kõigepealt valima välje mängudetailid, mida kasutada ja siis laduma need üksteise peale õiges järjekorras ja õiges suunas, et saada õige lahendus.

Kombineeritud mängud

Enamus SmartGamsei mänge on kombinatsioon erinevatest mängutehnikatest, et mäng oleks põnev. Näiteks IQ-Ahel. See taskusuurune mäng on kombinatsioon ühendamise mõistatusest ja sobitamise mängust. Nutikas rong on kombineeritud 4-ja erineva mängumehaanikaga: sobitamine, paigutamine, loogika ja ühendamine.

Milline on sinu lemmikmängu mehaanika? Kirjuta kommentaar 👇

Loo autor: SmartGames

Jaga seda postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga