fbpx

Mis kasu on koos perega mängude mängimisest?

Mis kasu on koos perega mängude mängimisest?

Nuputad mida teha terve perega? Miks mitte mängida kõik koos lauamänge? Ühine mängude mängimine ei ole mitte ainult lõbus, vaid sellest on veel enamgi kasu! See annab perele võimaluse ennast välja lülitada ja luua traditsioone. Neid põhjuseid on veel rohkem, miks korraldada terve perega mängude õhtuid!

Harjutab ja õpetab eluks vajalikke esmatähtsaid oskusi

Läbi mängu saavad lapsevanemad modelleerida olulisi oskusi eluks, mida soovivad, et lapsed õpiks. Näiteks kuidas suhelda teistega, kuidas tulla toime kaotusega, kuidas lahendada konflikte ning teha meeskonnatööd, strateegiat, kohanemist ja vastupidavust. Koos mängude mängimine ei ole ideaalne mitte ainult nende oskuste arendamiseks, vaid ka loob võistlusvaimu. Lapsed õpivad kuidas pidada arutelu täiskasvanutega ja kuidas ennast tunda ning käituda kaotuse korral. Veelgi enam, mängu korda saades ja seda edasi andes harjutavad lapsed kannatlikkust. Strateegiamängud sunnivad last ette mõtlema ja lahendama probleeme kohapeal, see arendab kohanemisvõimet ja vastupidavust.

Suurepärane boonus! Mängud on abiks enesekindluse kasvamisele, eriti kui mängus on mõned väljakutsed. Ületades neid väljakutseid (või võites mängu), saavad lapsed edukogemuse ja hakkavad uskuma, et saavad sellega hakkama.

Aitab kaasa õppeedukusele

Eluks vajalike oskuste õppimise kõrval aitab peremängude mängimine kaasa tulevasele õppeedukusele. Mõned mängud aitavad lastel arendada koolis vajalikke oskusi, nagu ruumilised teadmised, mälu, arvutuslik mõtlemine ja loogika. Neid oskusi saab hiljem kasutada matemaatikas, keeltes või muudes tundides! Lisaks aidates oma last, selgitades, millist sammu on kõige parem teha, aitate tal püüelda heade mängutulemuste poole. See motivatsioon jääb neile külge ja innustab soovi töötada akadeemilise edu nimel hilisemas elus.

Saab ära hoida antisotsiaalset käitumist

Uskuge või mitte, kuid peremängude mängimine ja koos aja veetmine võib ära hoida antisotsiaalse käitumise kalduvuse. Mängides õpivad lapsed oma impulsse kontrollima, oodates oma mängukorda. Lapsed õpivad, kuidas mängudes õigeid otsuseid teha. Koos aega veetes saavad lapsed kuuluvustunde. Kuuluvustunde puudumine võib põhjustada stressi, ärevust ja agressiivsust. Koos mängimine aitab vähendada vajadust vägivalla ja ainete kuritarvitamise järele.

Loob mälestusi ja sidemeid

Viimaseks, kuid mitte vähem tähtsaks, on koos mängude mängimine fantastiline viis koos aja veetmiseks! See aitab luua emotsionaalselt sidet oma laste, vanemate, vanavanemate või õdede-vendadega ning tugevdab pere üldist tervist. Inimesed kipuvad neid paremini tundma õppides looma omavahelist vastastikust austust, suurendades perekonna ühtekuuluvust. Tore on luua mõned peretraditsioonid, mida teie lapsed loodetavasti hiljem taasloovad.

Saa inspiratsiooni:

Tähelepanelik päkapikk

 • Vanus: 4+
 • Mängijaid: 1-6
 • Oskused: tähelepanu, keskendumine, kiirus, värvid

Kavalad konnad

 • Vanus: 6+
 • Mängijaid: 2-6
 • Oskused: mälu, keskendumine, paindlik mõtlemine, planeerimine, probleemi lahendus

Kuubi duell

 • Vanus: 10+
 • Mängijaid: 1-2
 • Oskused: ruumitaju, keskendumine, paindlik mõtlemine, planeerimine, probleemi lahendus

Põgenemistoa lauamäng

 • Vanus: 16+
 • Mängijaid: 3-5
 • Oskused: meeskonnatöö, suhtlus, paindlik mõtlemine, planeerimine, probleemi lahendus

 

Loo autor: SmartGames

 

Allikad & veel informatsiooni:

Family Features (15 May 2017). Spending time together – benefits of family time. Pittsburgparent.com. https://www.pittsburghparent.com/spending-time-together-benefits-of-family-time/

Jennifer Rainey Marquez (25 April 2013). 5 great reasons to play games with your family. Parade.comhttps://parade.com/8722/jmarquez/5-great-reasons-to-play-games-with-your-family/

Dr. Todd Thatcher (17 March 2020). The Top Ten benefits of spending time with family. Highlandspringsclinic.orghttps://highlandspringsclinic.org/the-top-ten-benefits-of-spending-time-with-family/.

Jaga seda postitust

Comments (1)

 • nimabi

  Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks.

  03.12.2023 at 1:41 e.l.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga