fbpx

Miks MUFFIK-u puslematid on head?

Miks MUFFIK-u puslematid on head?

Mina kasutan Muffiku puslematte igapäevaselt väikelaste füsioteraapias. Puslematid sobivad väga hästi tasakaaluharjutuste vahendiks. Puslemattide pinnad on erineva struktuuriga ning ma moodustan nendest raja, mille laps peab läbima kõndides ilma käte abita. Seega peab ta hoidma tasakaalu, et vältida kukkumist. Harjutus on raskem kui puslemattidest rada muudab suunda. Puslematid võib panna põrandale nagu „kivid“ ning paluda lapsel hüpata „kivilt kivile“. Selline rada toetab lastel lisaks tasakaalule ka koordinatsiooni arengut. Lisaks võib lastega koos nimetada puslemati värvi, millele laps astus, lugeda mitu puslematti on põrandal/rajal, mitu matti on läbitud ja mitu matti jäänud läbida. Läbi mängimise laps õpib erinevaid värve ja numbreid.

Muffiku puslematte kasutan veel sensoorse defitsiidiga väikelaste füsioteraapias. Lapsed teevad harjutusi puslemattide peal. Näiteks laps istub toolil, jalad toetuvad vastu põrandat kus on puslematt. Laps tõuseb toolilt püsti ning jääb puslematile seisma täistallad vastu matti. See harjutus aitab lapsel tunnetada oma jalgu ning õpetab talle püsti tõusmist ja täistallal seismist.

Samuti saab Muffiku puslematte kasutada peenmotoorika arengu toetamiseks. Puslemattide pinnad on erineva struktuuriga ning vastavalt pinnale annan väikelapsele käelisi tegevusi nagu ühe käega ja vahelduvate kätega silitused sirutatud sõrmedega, sõrmedega vajutused, puslemattide kokkupanemine ja lahti võtmine ning puslemati ühest käest teise panemine.

Minu töökogemus Muffiku puslemattidega näitab, et need on väga head teraapiavahendid laste sensomotoorse arengu toetamiseks. Lastele puslematid väga meeldivad kuna iga puslematt on erineva struktuuri ja värviga. Neile väga meeldib matte kokku panna ja erinevaid kujundeid moodustada. Puslemattide ilusad värvid kutsuvad lapsi neid katsuma ja toetavad lapse keskendumise arengut.

Muffiku puslematid on väga head teraapiavahendid nii väikelastele kui täiskasvanutele. Lisaks füsioteraapiale soovitan neid kasutada imikute võimlemistundides ja lasteaia liikumistundides. Väikelaste füsioteraapias olen saavutanud häid tulemusi sensomotoorse arengu toetamisel, tasakaalu-, koordinatsiooni- ja keskendumise parandamisel.

Loo autor
Marika Must
lastemassaažiterapeut

Share this post

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga