fbpx

Julgusta SmartMaxiga oma last õppima probleeme lahendama

Julgusta SmartMaxiga oma last õppima probleeme lahendama

Mängides õpib laps probleeme lahendama. Sinu kallis väikelaps õpib ja vaatleb nii palju erinevaid keskkondi. Samal ajal kui laps uurib ja avastab iga uut värvi, heli, objekti ja puudutab oma väikeste kätega kõiki erinevaid pindu, ta areneb omaette isiksuseks. Lapse jaoks on probleemilahenduse õppimine üks põhilisemaid oskusi, et tulla toime maailmaga kus probleeme võib näha kas takistusena või siis võimalustena. SmartMaxi mänguasjad annavad lastele võimaluse mängida ja ehitada palju erinevaid konstruktsioone. Mänguasi julgustab mängima ja probleeme lahendama.

Eneseteostus mängides

Väikese lapse jaoks on takistused rasked. Näiteks siis, kui pliiats kukub maha ja ta ei tea kuidas leida oma pliiatsit. Me peame julgustama last lahendama oma probleeme ja SmartMaxiga saab last juhendada nii, et ta mängides kogeb eneseteostust ja rahulolu probleemide lahendamisel. SmartMaxi magnetkonstruktori teeb eriliseks see, et iga mänguasja pulga otstes on magnetid ja laps saab mugavalt detaile omavahel ühendada. Milline suurepärane tunne, kui midagi paika sobitub! Rahulolu on võtmetegur loomaks lapses enesekindlust ja võimaldamaks eneseteostust.

Õpeta teda unistama

Võimalused avavad ennast sinu lapsele igast erinevast suunast. Võib-olla oled võib-olla mitte sattunud kuulma neid fraase: „Ma tahan saada ükspäev ehitajaks“, „Ma tahan saada piloodiks“, „ Ema-isa, kas ma võin saada mängujuhiks kui ma suureks saan?“. Kõik need toredad küsimused, mida sinult on küsitud või küsitakse baseeruvad sellele, mida sinu laps kogeb ja kuidas tema fantaasia töötab. Lase lapsel unistada, julgusta teda värvides mõtlema, helides ja sõnaliselt. Ümbritse teda mängudega, mis annavad indu tema kujutlusvõimele ja toetavad oskusi mis tal vaja on, et avada tee tuleviku ideedele.

Mõju sotsiaalsetele oskustele

Mänguasjade jagamist õdede, vendadega või sõpradega on alati raske lapselt paluda. See on normaalne, see on osa arengust, et mõista sotsiaalseid oskusi mida tal on vaja alles õppida. Kõigepealt, nagu iga asjaga on vaja veidi harjutada, et midagi saavutada. SmartMaxi mänguasjad aitavad sinu lapsel mõista, et ta saab õppida jagama. Ta üllatub ja on rahulolev, et sai täna hakkama millegagi, mis eile tundus võimatu. Saad hingata kergendunult ja naeratada nähes oma lapse progressi. SmartMaxi mänguasjad naeratavad samuti, sest on sama uhked sinu lapse üle.

Julgus teha vigu

Vigadest õppimine on lapsele äärmiselt vajalik. Peagi ta mõistab, et pärast paar korda tõkke otsa komistamist toob see kaasa selle takistuse ületamise, kui ta piisavalt pingutab. Ära julgusta vigade vältimist, sest edasiliikumiseks peab proovima. On oluline olla piisavalt enesekindel, et proovida ja kui esialgu ei õnnestu, siis on vaja veelgi enam enesekindlust, et proovida teist korda. SmartMax toetab last enesekindluse suurendamisel probleemide lahendamise kaudu.

 

Allikad ja veel informatsiooni:

Svitorka,Tomas (May 3, 2017). Build Your Confidence by Making Mistakes. 3 August 2023,

https://tomassvitorka.medium.com/build-your-confidence-by-making-mistakes-dce0aef847ed

Begin Learning Team (4 Aug 2023) 8 Important Social Skills for Kids. 3 August 2023,

https://www.beginlearning.com/parent-resources/social-skills-for-kids/

 

Loo autor: SmartGames

 

Jaga seda postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga